DİŞ FIRÇALARI NEDEN ÖNEMLİ ?


Herkese merhabalar,
Sizlere hep diş macunlarından bahsettim ama diş fırçasının da öneminden bahsetmedim.
Elimde farklı markalardan diş fırçaları mevcut. Severek ve rahat ederek kullandığım diş fırçası ROC markasına ait olan. Gerçekten ne çok sert ne de çok yumuşak. Orta düzeyde.
Ne Tür Bir Diş Fırçası Kullanmalıyım?
Piyasada birçok şekil, boyut ve modelde diş fırçası bulunduğundan, hangisini kullanacağınıza karar vermeniz zor olabilir. İşte size bu konuda yardımcı olacak özellikler:
  • Birçok diş hekimi, yumuşak kıllı diş fırçalarının plakları ve kalıntıları dişlerden çıkarmak için en iyi çözüm olduğu fikrinde birleşmektedir. Küçük başlı fırçalar da tercih edilmektedir, çünkü arka grup dişler de dahil olmak üzere ağzın tüm alanlarına daha iyi ulaşabilmektedirler.
  • Diş fırçasının sapı (kaymaz saplı veya esnek boyunlu), baş biçimi (sivri veya dikdörtgen) ve kılların biçimi (dalgalı, düz veya konik biçimli) söz konusu olduğunda, sizin için en rahat olanı seçin. En iyi diş fırçası, ağzınıza en iyi uyan ve tüm dişlere en rahat ulaşmanızı sağlayan diş fırçasıdır.
  • Çoğu insan için, pilli diş fırçası iyi bir alternatiftir Dişleri temizleme işini, özellikle fırçalama güçlüğü bulunanlar veya sınırlı el kabiliyetine sahip kişiler için daha iyi yapabilirler.

Diş Fırçamı Ne Sıklıkta Değiştirmeliyim?
Diş fırçanızı yıpranmaya başladığında ya da normal şartlarda her üç ayda bir değiştirmeniz gerekir. Buna ek olarak, belirli hastalıklar sonucunda fırçada yeniden enfeksiyona yol açabilecek mikroplar bulunduğundan bu dönemlerde fırçanın değiştirilmesinde fayda vardır.


İnstagram: dblogu1212
Facebook: dblogu1212
Twitter: dblogu1212
Google+: dblogu1212Youtube Channel: Duygunun Dünyası

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yorumlar

Disqus Logo